eav nt32 plk.msi
eav nt32 plk.msi Rozmiar 49,8 MB |
Podobnie jak wiele płatnych, komercyjnych programów antywirusowych również avast! Free Antivirus oferuje ochronę komputera w czasie rzeczywistym i funkcję automatycznego pobierania definicji wirusów. Jest to niezwykle istotne, ponieważ tylko aktualna baza sygnatur wirusów (aktualizowana często nawet kilka razy dziennie) może zapewnić nam maksymalne poczucie bezpieczeństwa.
Nowości w wersji 7.0
Najciekawszą nowością w siódmej wersji avasta! jest mechanizm strumieniowego wysyłania definicji wirusów i złośliwego oprogramowania. W praktyce pod tym pojęciem kryje się automatyczne wysyłanie aktualizacji do użytkowników, gdy tylko będą dostępne, zamiast tradycyjnego łączenia się z serwerem kilka razy dziennie i pobierania ich przez samych zainteresowanych. Można to porównać do mechanizmu „push” znanego z serwerów pocztowych. Jest to poważna zmiana w systemie dystrybucji aktualizacji i może oznaczać, że w ciągu dnia będziemy otrzymywać aktualizacje nawet kilkanaście razy, ale za to odpowiednio mniejsze. avast! dziennie opracowuje około 25 tysięcy sygnatur wirusów i innego złośliwego oprogramowania.
Oprócz nowego mechanizmu dostarczania aktualizacji w avast! 7 pojawiła się także funkcja FileRep, czyli system reputacji plików działający analogicznie jak dostępny już WebRep dotyczący witryn internetowych. Przed otwarciem pliku zostanie on sprawdzony pod kątem tego, jaką reputacją cieszy się wśród innych użytkowników — jeśli powodował u nich problemy lub został uznany za niebezpieczny, avast! ostrzeże nas odpowiednio wcześnie i nie pozwoli na uruchomienie takiej aplikacji lub zaproponuje uruchomienie jej w tzw. trybie „piaskownicy”. Sam Autosandbox też doczekał się kilku usprawnień — podejrzane programy są teraz automatycznie uruchamiane w tym specjalnym trybie, a na końcu można podjąć decyzję, co robić z taką aplikacją w przyszłości.
Bardzo ciekawie prezentują się dwie kolejne nowości. Pierwsza z nich pozwala na zainstalowanie avasta! 7 w trybie kompatybilności, w taki sposób, by nie kolidował on z innym oprogramowaniem zabezpieczającym. Dzięki temu możemy posiadać dwa programy antywirusowe i używać avasta! jako drugą linię obrony. Drugą ciekawostką jest webowy portal administracyjny, który zbiera w jednym miejscu wszystkie nasze instalacje avasta! wraz ze statusem ich bezpieczeństwa. Dzięki temu możemy z jednego miejsca sprawdzić stan kilku komputerów, na których zainstalowaliśmy program antywirusowy.
Windows 2000 / XP / Vista / 7